fbpx

Všetky informácie pre tvoj vysokoškolský /univerzitný preukaz ISIC

Čo je univerzitný preukaz študenta ISIC?

ISIC je medzinárodný preukaz študenta denného štúdia. Slúži na identifikáciu študenta, obsahuje fotografiu, názov školy, meno študenta a dátum jeho narodenia. Jeho platnosť je medzinárodná, a preto môžeš čerpať zľavy nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí po celom svete, a to od pamiatok cez stravovanie a reštaurácie, služby telefonických operátorov, kiná, obchody s oblečením, doplnkami, knižkami, až po cestovanie a dopravu.

Zoznam škôl, na ktorých si vybavíš svoj preukaz, nájdeš TU.

Návod, ako si predĺžiš platnosť/prolonguješ svoj preukaz, nájdeš TU.

Na čo slúži ISIC?

Identifikácia študenta a príslušnosť k vysokej škole

Slúži na identifikáciu študenta príslušnej vysokej školy a univerzity. Preukaz obsahuje fotografiu, meno, dátum narodenia, názov univerzity/vysokej školy a dátum splatnosti preukazu. 

Zľavy doma aj v zahraničí

ISIC je jediný celosvetovo uznávaný preukaz študenta denného štúdia. Umožňuje využívať sieť výhod a študentských zliav doma i v zahraničí.

V súčasnosti máš k dispozícií zľavy z oblasti cestovania, dopravy, stravovania, e-shopov, oblečenia, zábavy a kultúry, a mnoho ďalších. Kompletnú databázu zliav doma nájdeš TU.

Kompletnú databázu zliav v zahraničí nájdeš TU. 

Ďalšie funkcie

ISIC umožňuje využitie na ďalšie funkcie podľa potreby a možností každej univerzity alebo vysokej školy. Najčastejšie využívanými aplikáciami sú dopravná funkcia, vstup do budovy, do knižníc, aplikácia stravovacieho systému a podobne.

Vac informácií nájdš na www.transcard.sk

Kto má naň nárok? 

Na univerzitný preukaz ISIC má nárok výhradne študent denného štúdia vysokej školy oficiálne uznávanej Ministerstvom školstva Slovenskej republiky.

Kde si vybaviť preukaz? 

Univerzitný preukaz ISIC Ti vydá priamo Tvoja vysoká škola. Zoznam škôl, na ktorých získaš svoj univerzitný ISIC nájdeš  TU. 

 

Členský poplatok za ISIC licenciu je 10 €.  Konečnú cenu preukazu si však každá vysoká škola určuje individuálne, pričom táto cena zahŕňa výrobu preukazu s bezkontaktným čipom, tlač, personalizáciu, využitie v internom prostredí školy a pod.

Ako si predĺžiť platnosť preukazu ISIC na ďalší rok

Prolongačná známka ISIC

Pre študentov, ktorí svoj univerzitný preukaz študenta ISIC dostali v minulých akademických rokoch, a aj tento rok chcú využívať ISIC výhody a zľavy, je potrebné zakúpiť si prolongačnú známku. Tú máš možnosť získať od začiatku akademického roka na svojej vysokej škole.

Táto známka predĺži platnosť univerzitného preukazu, a zároveň predĺži platnosť preukazu pre ISIC zľavy až do 30.9.2019.

Podmienkou je byť riadne zapísaným denným študentom v aktuálnom akademickom roku.

Predĺžiť platnosť svojho preukazu ISIC a získať prolongačnú známku môžeš aj na pobočke CKM 2000 Travel.

Zober si so sebou aktuálne potvrdenie o návšteve školy a členský poplatok 10 €, a navštív ktorúkoľvek pobočku CKM 2000 Travel. Počas septembra a októbra sú otvorené pobočky CKM 2000 Travel len v Bratislave a v Košiciach.

Otázky čipu a prolongáciu čipu v univerzitnom termináli rieši univerzita/vysoká škola. Duplikát univerzitného preukazu ti vie vystaviť tiež len tvoja univerzita/vysoká škola. Obráť sa, prosím, na pracovisko preukazov alebo študijné oddelenie na tvojej škole. VIac informácii uvádza každá vysoká škola na svojej webovej stránke.

PRIHLÁSENIE SA DO EURO26»