fbpx

Časté otázky - EURO26

Často kladené otázky – Karta mladých EURO<26

Aký je rozdiel medzi kartou EURO<26 a kartou ISIC?

Ak si študent denného štúdia, je pre Teba výhodnejšie vlastniť kartu ISIC, s ktorou získaš všetky výhody medzinárodného statusu študenta, zľavy a benefity v 120 krajinách sveta. Ak si pracujúci do 27 rokov, práve pre Teba je určená karta EURO<26, s ktorou získaš výhody a benefity platné v rôznych krajinách Európy.

Môžem využívať kartu EURO<26 na dopravu?

Karta nie je čipová ako čipová verzia preukazu študenta ISIC. Preto sa na ňu nedajú uložiť dáta pre dopravu a neslúži ako elektronická peňaženka. U niektorých partnerov si však môžeš uplatniť zľavy aj na dopravu. Viac info nájdeš TU.

Je cestovné poistenie Istotka! od poisťovne Union súčasťou môjho preukazu EURO<26?

Cestovné poistenie istotka! od poisťovne Union nie je súčasťou preukazu, môžeš si ho dokúpiť online alebo si ho môžeš osobne zakúpiť v pobočkách Union poisťovne.

Kam sa mám obrátiť, ak sa mi stratil, poškodil alebo mi ukradli preukaz EURO<26?

V takom prípade ti vydáme duplikát karty. O duplikát môžeš požiadať tu.

Platí mi preukaz EURO<26, ak sa mi zmenilo priezvisko?

Ak sa Ti zmenilo priezvisko, tento preukaz už nie je platný, avšak na požiadanie Ti vystavíme duplikát s novým priezviskom. O duplikát môžeš požiadať tu.

Ak si objednám kartu cez internet, ako sa mi dostane fotka na preukaz?

Pošleme Ti poštou vystavený preukaz s tvojimi údajmi, na ktorý si fotku nalepíš sám – fóliou na preukaze prekryješ fotku. Preukaz Ti platí, len ak na ňom máš aktuálnu fotografiu.

Pre preukaz EURO<26 má fotografia rozmery 20 x 33 mm
Pre preukaz EURO Arriva Nitra má fotografia rozmery 26 x 32 mm.

PRIHLÁSENIE SA DO EURO26»