fbpx

ISIC a doprava - EURO26

ISIC a doprava

Nezabudni si so sebou všade zobrať svoj ISIC a ušetríš pri cestovaní vlakom i autobusom.

Pre využitie preukazu ISIC v doprave je potrebné vždy na začiatku akademického roka (alebo aj počas roka, podľa Tvojej potreby) predĺženie jeho platnosti priložením na terminál. Po uhradení poplatku za prolongáciu preukazu na Tvojej škole, si môžeš preukaz priložiť na terminál umiestnený na Tvojej škole alebo na niektorý z verejných terminálov – ich zoznam nájdeš TU. Následne bude mať Tvoj preukaz ISIC platný čip pre dopravu až do 30.9. nasledujúceho roka, resp. do ukončenia štúdia.

1. Vlaky

Internetová registrácia pre bezplatné cestovanie vlakom – ZSSK (Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. – www.slovakrail.sk) ponúka všetkým svojim klientom, ktorí majú nárok na bezplatnú prepravu vlakom, možnosť vybaviť si povinnú bezplatnú registráciu a taktiež aj zakúpenie cestovného lístka cez internet.

Týmto si ušetríš čakanie v rade na stanici.

Všetky informácie tykajúce sa on-line registrácie i rezervácie bezplatného lístka nájdeš tu: www.slovakrail.sk/sk/aktuality/zssk-spustila-registraciu-na-bezplatnu-prepravu-vlakom-aj-cez-internet

Pre bližšie informácie a akékoľvek ďalšie otázky sa obráť na Kontaktné centrum ZSSK: www.slovakrail.sk/kontakt


2. Autobusy

Univerzitný preukaz ISIC môžeš používať v dopravných spoločnostiach Slovenskej autobusovej dopravy (SAD), Dopravných podnikoch (DP), Mestskej hromadnej dopravy (MHD) a Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), aj u ostatných prepravcov v rámci Slovenskej republiky. U väčšiny dopravných spoločností je možné využiť preukaz študenta ako dopravnú kartu.

Každá dopravná spoločnosť má schválený vlastný prepravný poriadok a tarifné podmienky, ktorými sa riadi. Uvedené dokumenty sú záväzné pre všetkých cestujúcich využívajúcich služby prepravcu, a teda aj pre držiteľov Univerzitného preukazu ISIC, a obsahujú aj spôsob a formu kontroly platnosti tohto preukazu.

Bratislava MHD www.dpb.sk
SAD Slovak lines www.slovaklines.sk
BID www.bid.sk
SAD Dunajská Streda www.sadds.sk
Trnava MHD (SAD Trnava) www.sadtrnava.sk
SAD Trnava www.sadtrnava.sk
Trenčín MHD (SAD Trenčín) www.sadtn.sk
SAD Trenčín www.sadtn.sk
Nitra MHD (SAD Veolia Nitra) www.arrivanitra.sk
SAD Veolia Nitra
Komárno obsluhuje SAD Nové Zámky www.arrivanz.sk
Nové Zámky SAD Nové Zámky www.arrivanz.sk
Banská Bystrica
Zvolen
MHD (SAD Zvolen) www.sadzv.sk
SAD Zvolen www.sadzv.sk
SAD Lučenec www.sadlc.sk
Žilina MHD www.dpmz.sk
SAD Žilina www.sadza.sk
Liorbus www.sadliorbus.sk
Poprad SAD Poprad www.sadpp.sk
Prešov MHD + SAD Prešov www.sad-po.sk
Košice MHD www.dpmk.sk
SAD Eurobus www.eurobus.sk
SAD Michalovce www.arrivami.sk
SAD Humenné www.sadhe.sk

Preukazy ISIC sa momentálne vyrábajú s dvoma rozdielnymi typmi čipu.

Mifare Standard (10-miestne číslo čipu):

ISIC 10 miestne cislo cipu

Mifare Desfire (17-miestne číslo čipu):

ISIC 17 miestne cislo cipu

So známkou ISIC 09/2018 získaš platnú licenciu na akademický rok 2017/18 a budeš môcť využívať zľavy doma aj v zahraničí.

letiaca_znamka_isic_PZ-09-2018

V rámci mesiaca september väčšina dopravných spoločností akceptuje platnosť Univerzitného preukazu ISIC na základe platnej licencie ISIC uvedenej na zadnej strane preukazu (platnosť do 09/2018).

Podmienky platnosti zľavneného cestovného nájdeš na webových stránkach dopravných spoločností alebo na verejne dostupných miestach dopravných spoločností.

V prípade potreby alebo riešenia udalostnej operácie vzniknutej pri využívaní služieb dopravných spoločností kontaktuj reklamačné oddelenie daného dopravcu alebo oddelenie UNI/VŠ. Najčastejšie sa jedná o študijné oddelenie, oddelenia multifunkčných preukazov, oddelenie IKT a pod.

PRIHLÁSENIE SA DO EURO26»