fbpx

Si eco-friendly? Otestuj si vedomosti v našom kvíze. - EURO26

Si eco-friendly a poznáš ekologickú terminológiu? Uvidíme! ? Pusti sa do nášho EKO kvízu a zisti, ako si na tom s vedomosťami.

Čo znamená byť eco-friendly?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď!

Ktorá z týchto druhov prepravy je najekologickejšia?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď!

Ktorý z týchto typov balenia potravín je najekologickejší?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď!

V roku 2017 boli v Bratislave zavedené prvé kontajnery, ktoré majú objem až 5m3. Ako ich nazývame?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď!

Tieto kontajnery sú krokom vpred v oblasti ekológie, keďže sú až 6krát väčšie než 1100 l kontajner. Smetiari ich preto nemusia tak často vynášať, navyše na potrebu vynesenia upozornia sami monitorovacím zariadením. Zdroj: https://www.olo.sk/bratislava-ma-prve-polopodzemne-kontajnery/

Do separovaného odpadu (či už do nádob na papier, sklo alebo plasty) nepatrí nasledovné:

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď!

Ako správne vyhodiť téglik od jogurtu?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď!

Po tejto otázke prosím chvíľku počkaj, máme pre teba vyhodnotenie kvízu!

Poznáš slovenské hrady a zámky? Otestuj sa!
Si veľmi eco-friendly! Robíš pre to maximum a poznáš aj terminológiu.
Pre životné prostredie robíš takmer maximum. Recykluješ, snažíš sa znížiť svoj odpad a objavuješ nové riešenia, ktoré tvoj život ešte príjemne obohatia, no pritom nezaťažia tvoje okolie. Len tak ďalej! Porozmýšľaj ešte nad kúpou našej elektronickej verzie karty EURO<26, ktorú môžeš plnohodnotne využívať na všetky zľavy. Svoje potraviny s rozumom nakupuj so zľavou u našich partnerov. Nezabúdaj ani na e-knihy či audioknihy z Martinus, ktoré nakupuješ so zľavou a pritom znižuješ svoju uhlíkovú stopu.
Si eco-friendly, no stále tomu niečo chýba. Poď sa zlepšiť!
Pre životné prostredie robíš veľa. Si na dobrej ceste, ale je, čo zlepšovať! Porozmýšľaj nad kúpou našej elektronickej verzie karty EURO<26, ktorú môžeš plnohodnotne využívať na všetky zľavy. Svoje potraviny s rozumom nakupuj so zľavou u našich partnerov. Nezabúdaj ani na e-knihy či audioknihy z Martinus, ktoré nakupuješ so zľavou a pritom znižuješ svoju uhlíkovú stopu.
Ajajáj, zanechávaš za sebou príliš veľkú uhlíkovú stopu. Poď sa s nami zlepšiť a osvoj si niektoré super tipy!
Naozaj je, čo zlepšovať! Recyklácia je základ, skúšaj neustále znižovať svoj odpad. Porozmýšľaj nad kúpou našej elektronickej verzie karty EURO<26, ktorú môžeš plnohodnotne využívať na všetky zľavy. Svoje potraviny s rozumom nakupuj so zľavou u našich partnerov. Nezabúdaj ani na e-knihy či audioknihy z Martinus, ktoré nakupuješ so zľavou a pritom znižuješ svoju uhlíkovú stopu.
PRIHLÁSENIE SA DO EURO26»