fbpx

Ako byť viac EKO aj vďaka karte EURO

Ako byť viac EKO aj vďaka karte EURO<26?

 

Dnes veľmi populárna téma, ktorá sa teší vysokému záujmu, je otázka ako byť a žiť viac „eco-friendly“. Výraz eco-friendly (alebo ecologically friendly) pochádza z angličtiny a v preklade znamená byť priateľský, resp. neškodný voči životnému prostrediu. Každý z nás sa zrejme s týmto výrazom už stretol a čo viac, mnohí sa snažíme svoje bežné zvyky a rutinu prispôsobiť tak, aby sme životné prostredie zaťažovali čo najmenej. Mnoho mladých ľudí sa aktívne zaujíma o to, ako by mohli žiť ekologickejšie. Ak medzi nich patríš, tak podporu prostredníctvom karty EURO<26 nájdeš vo viacerých smeroch.

Napríklad, už pri nakupovaní potravín môžeš s kartou EURO<26 šetriť svoju peňaženku, aj životné prostredie. Najlepšie je nielen nakupovať so zľavou, ale zároveň tak, aby si skonzumoval skutočne všetko, čo si domov prinesieš. Pri pultovom predaji, namiesto veľkých vákuových balení, si môžeš nakúpiť presne toľko syrov, šunky, salámy, šalátov i mäsa, koľko skutočne spotrebuješ.

Pečivo, ovocie a zeleninu si môžeš nabaliť do vlastných sieťoviek, látkových tašiek. A celý nákup potom šup do opakovane použiteľnej nákupnej tašky alebo do krásneho košíka.

Ďalšia možnosť, ako žiť udržateľne s EURO<26, je využívať ekologickú verziu karty. To znamená kúpiť si kartu nie v plastovej verzii, ale v mobile, kde si ju zobrazíš prostredníctvom mobilnej aplikácie. Toto riešenie má viacero výhod, ako len ochranu životného prostredia. Okrem ekologického aspektu zníženia produkcie plastov, šetríš aj ty sám – konkrétne peniaze za doručenie preukazu – keďže všetko, čo potrebuješ, dostaneš e-mailom a výhody karty EURO<26 môžeš začať využívať ihneď.

Ak rád čítaš knihy a prečítaš ich veľa (aspoň 25 ročne), tak ekologickým riešením je aj elektronická čítačka kníh, ktorú si s kartou EURO<26 kúpiš výhodnejšie. Následne sú dobrým riešením e-knihy, vďaka ktorým ušetríš životný priestor, a sú praktické najmä pri cestovaní – nemusíš so sebou ťahať knihy, ktoré zaberajú priestor a pridávajú váhu kufru!

Zaujímavou alternatívou sú aj audioknihy, ktoré si môžeš jednoducho stiahnuť priamo do mobilu alebo mp3 prehrávača a takto „čítať“ napríklad aj pri športovaní.

Nadmerné jazdenie autom tiež nijako neprispieva udržateľnému životnému štýlu a tak máš s kartou EURO<26 možnosť spojiť užitočné s užitočným 🙂 V Bratislave môžeš na cestu do práce využiť bicykel. Určite poteší aj zľava na túto formu dopravy! Ak dávaš prednosť flexibilite a eco riešeniu zároveň, tak ťa možno poteší na kolobežky či hoverboardy.

Na nápoje a vodu na cesty, šport či do práce sa hodia fľaše či termosky na opakované použitie, šetríš a si eco, keď nekupuješ dokola plastové pol-litrovky 🙂 A jedlo do práce či na turistiku si môžeš tiež zabaliť so sebou :), sú tu so skvelou zľavou aj rôzne obedáre, boxy aj termotašky.

Určite by sme našli hromadu ďalších spôsobov, ako ťa môže EURO<26 podporiť v tvojom eco životnom štýle… Pokiaľ ťa táto téma zaujíma, sledu náš FB profil a Instagram – budeme sa jej spolu s EURO<26 venovať viac 🙂

 

PRIHLÁSENIE SA DO EURO26»