fbpx

Xiaomi Mi Band 4 - fitness náramok za rozumnú cenu - EURO26

Xiaomi Mi Band 4 – fitness náramok za rozumnú cenu

 

Fitness hodinky a náramky sa čím ďalej, tým viac nachádzajú svoje miesto nielen medzi športovcami. Okrem toho, že slúžia ako hodinky, alebo módny doplnok, sú v dnešnej dobe aj skvelým pomocníkom pri rôznych športových aktivitách. Zatiaľ čo smart hodinky môžu stáť niekoľko stoviek eur, náramky sa dajú nájsť za prijateľnejšiu cenu. Ceny niektorých sa pohybujú iba v pár desiatkach eur, ako napríklad fitness náramok od Xiaomi, ktorý vo svojej cenovej skupine patrí k jedným z najlepších.

 

Kľúčové vlastnosti Mi Band 4:

  • Senzor tepovej frekvencie (monitoring spánku)
  • Krokomer a meranie vzdialenosti
  • Výpočet spálených kalórií
  • Dotykový AMOLED displej
  • Vodotesnosť do 50 m
  • Stopky, dátum, budík s vibráciami
  • Bluetooth 5.0
  • Zobrazenie notifikácií
  • Výdrž batérie až 20 dní s jedným nabitím
  • Mobilná aplikácia Mi Fit (iOS, Android)

 

Náramok od Xiaomi ponúka jasný AMOLED displej, ktorý v kombinácií s praktickým športovým náramkom pôsobí moderne a minimalisticky. Displej je navyše chránený 2,5D tvrdeným sklom s ochrannou vrstvou proti odtlačkom prstov. K dispozícii je aj veľký výber ciferníkov, pomocou ktorých môžeš vzhľad náramku prispôsobiť svojmu štýlu.

Jednou z kľúčových funkcií náramku je senzor srdcového tepu, ktorý môže neustále sledovať vašu aktivitu a upozorní vás, ak budú hodnoty príliš vysoké. Ja som si však túto funkciu vypol, keďže pre mňa osobne, nie je dôležité si neustále zaznamenávať hodnotu tepu. Neustále meranie tepu mám vypnuté a tep si nechám hodinkami zmerať jednorazovo, v danej situácií. Naposledy to napríklad bolo na horskej túre, po prejdení náročnejšieho úseku. Vypnutím neustáleho zaznamenávanie tepu sa dá o pár dní predĺžiť životnosť batérie na jedno nabitie.

K sledovaniu tepu patrí aj monitoring kvality spánku, ktorý deteguje plytké a hlboké fázy, taktiež aj dĺžku spánku. Vďaka tejto funkcií môžete zistiť či spíte dostatočne dlho a aká je kvalita vášho spánku.
Ak sa teda rozhodnete spávať s hodinkami, určite v niektorých situáciách oceníte ich tichý budík, ktorý vás prebudí jemnými vibráciami.

Samozrejmosťou je aj aplikácia dostupná pre Android a iOS, cez ktorú môžete spárovať náramok a telefón. Po spárovaní  môžete priamo na vašom zápästí prijímať niektoré  mobilné notifikácie, alebo diaľkovo ovládať prehrávanie hudby. Pri prichádzajúcom hovore vidím na náramku, kto mi volá, s možnosťou zrušiť, alebo stíšiť hovor. Z mojich skúseností ale musím povedať, že hodinky nezobrazujú sms správy, iba Whatsap správy, ktoré sú  bez diakritiky, pretože náramok nedisponuje slovenskou lokalizáciou. Aj napriek tomu je veľmi praktické vidieť, kto mi volá, iba pohľadom na zápästie, obzvlášť pri športových aktivitách.

V mobilnej aplikácii Mi Fit si viete pozrieť namerané údaje o vašej dennej aktivite, kvalite spánku, porovnávať hodnoty so staršími záznamami a ďalej ich analyzovať. Takto získate prehľad o vašej aktuálnej kondícii, zdravotnom stave a postupoch pri plnení cieľov. Ja osobne to najviac využívam pri behu, kde si viem prehľadne pozrieť, koľko km a za aký čas som zabehol. V aplikácií vidím aj tempo behu, ktoré si viem porovnať so starším záznamom. Vďaka tomu vidím, ako sa v priebehu času zlepšujem, prípadne že som mal pomalšie tempo a nabudúce musím trochu pridať. Vďaka funkciám stopky alebo časovač mi hodinky slúžia aj ako meranie času pauzy medzi sériami pri cvičení.
Monitoring aktivít sa dá nastaviť okrem behu aj na bicyklovanie, behanie na páse, chôdzu, cvičenie (pod názvom “freestyle”) ale aj plávanie.

Čo ma rovno privádza k ďalšej skvelej vlastnosti, vodotesnosť. Áno hodinky sú vodotesné a naozaj to funguje. Bál som sa to veľmi dlhú dobu otestovať kvôli zlej skúsenosti s vodotesnými produktami, ktoré po pár sekundách pod vodou vypovedali funkciu. Jedno leto som sa však trochu pozabudol a pri kúpaní v jazere som si asi po pol hodinke uvedomil, že náramok mám stále na ruke. A naozaj stále funkčný a nepoškodený.

Za pozornosť určite stojí aj ochranné tvrdené sklo, vďaka ktorému je môj náramok po vyše roku používania stále v dobrom stave. A to aj napriek tomu že som mu dal naozaj zabrať, keďže ho nosím aj pri cvičení vo fitku, kde som ho už niekoľkokrát udrel alebo oškrel, no náramok je bez vážnejších poškodení. Ešte mi nedá nespomenúť pre mňa skvelú funkciu, a tou je prezvonenie si svojho mobilu.
Niekoľkokrát mi to uľahčilo hľadanie mobilu.

Záver:

Plusy:

+ Skvelá výdrž na jedno nabitie

+ Vodotesnosť

+ Farebný displej s výbornou čitateľnosťou na slnku

+ Praktické funkcie

+ Možnosť prezvoniť svoj mobil

+ Cena

Mínusy:

– Notifikácie si nerozumejú s diakritikou

Na záver musím skonštatovať že Xiaomi Mi band 4 je v danej cenovej kategórií skvelým pomocníkom pri športových aktivitách, na monitorovanie tepu alebo spánku a samozrejme dokonale poslúži aj ako klasické hodinky. Vďaka minimalistickému dizajnu a nízkej hmotnosti, vás nosenie náramku nebude vôbec rušiť, či obmedzovať.
Ak v tejto dobe uvažujete nad kúpou fitness náramku, ale nechcete investovať veľa peňazí, Xiaomi Mi band 4 sa dá určite radiť do kategórie „za málo peňazí, veľa muziky“.

Náramok si môžeš objednať napríklad cez www.hej.sk, kde ako vlastník karty EURO<26 budeš mať produkt ešte za výhodnejšiu cenu.
Tak neváhaj a klikaj https://www.hej.sk/fitness-naramok-xiaomi-mi-band-4-24493-cierny/

 

PRIHLÁSENIE SA DO EURO26»