fbpx

Udržateľný životný štýl s kartou EURO

Udržateľný životný štýl s kartou EURO<26

 

Záujem žiť udržateľne, ekologicky a starať o svoje životné prostredie aj vlastné zdravie, sa medzi mladými ľuďmi, študentmi, a teda našimi EURO<26kármi objavuje stále viac. ? Veľmi nás to teší, a aby sme to ešte viac podporili, v EURO<26 tíme sme sa rozhodli, že vytvoríme špeciálnu iniciatívu, resp. projekt, ktorý vyzdvihne práve výhody a zľavy preukazu EURO<26, ktoré „eko“ život podporujú.

Veríme, že ďalší partneri tejto iniciatívy nám budú pribúdať a my tak spoločne s našimi študentami budeme môcť stále viac prispievať k starostlivosti o naše prostredie a celú planétu. ? Ak máš EURO<26 a chceš s ním žiť udržateľne, mrkni nižšie na naše tipy. Ak ste podnikateľ, ktorý podporuje udržateľný životný štýl, resp. ponúkate produkty z tejto kategórie, a chceli by ste poskytnúť nejaké výhody či zľavy pre držiteľov kariet EURO<26, neváhajte nás kontaktovať?

Bezobalovo – predajňa aj e-shop

Zakladateľka bezobalovo Andrejka Šišmič na svojom webe píše: „Bolo leto 2018. Už dlhšie som sa intenzívnejšie zaujímala o ekológiu a do nášho súkromného života zavádzala rôzne zelené návyky. Postupne som hľadala aj v rámci práce ekologickejšie alternatívy a cestičky, no časom som cítila, že to nestačí a potrebujem a chcem sa v živote posunúť. Rozhodla som sa zúročiť svoje dovtedajšie pracovné skúsenosti a priniesť Bratislave to, čo jej v tom čase tak veľmi chýbalo – plnohodnotný bezobalový obchod, kde si na jednom mieste viete kúpiť potraviny na váhu, čapovanú drogériu, lokálnu kozmetiku aj rôzne ekologické pomôcky a doplnky.“ 

Aktuálne už prevádzkuje nielen predajňu, ale aj e-shop, ktorý doručuje po celom Slovensku. ? A my dnes môžeme hrdo povedať, že bezobalovo je už aj súčasťou našej EURO<26 EKO iniciatívy, a držitelia kariet EURO<26 môžu v predajni v Bratislave, aj v e-shope bezobalovo nakupovať s EURO<26 zľavou.

dm drogerie markt Slovensko

Drogéria dm drogerie markt má v ponuke vlastné značky zdravého a udržateľného životného štýlu. alverde NATURKOSMETIK je dm značka založená na báze rastlinných surovín – ide o čisto prírodnú kozmetiku. Prináša krásu a starostlivosť podľa vzoru prírody a obsahuje aj kvalitnú dekoratívnu kozmetikou a produkty pre čistenie a starostlivosť o pleť. Pod značkou dmBio nájdeš potraviny z biologického hospodárstva. Zameriava sa nielen na vegetariánov, vegánov, ľudí s potravinovými intoleranciami, ale i na všetkých, ktorým záleží na tom, aby boli ich potraviny vyrobené trvalo udržateľným spôsobom. S kartou EURO<26 môžeš teraz produkty značiek alverde a dmBio nakupovať výhodnejšie – EURO<26 kupóny nájdeš vo svojom e-maili alebo si ich môžeš vyžiadať tu.

Potraviny Kraj

Stravovať sa zdravo, udržateľne a ekologicky môžeš vďaka nákupom potravín v sieti predajní Kraj. Produkty v predajni sú označené symbolmi „EKO“ a „BIO“, takže budeš presne vedieť, čo kupuješ. Pán Stanislav Čajka, CEO, to pekne zhrnul: „Nájdete u nás výrobky od regionálnych dodávateľov zo Slovenska, zdravý sortiment (bio, raw, vegetariánske, vegánske či eko) vrátane výrobkov pre zákazníkov s potravinovou intoleranciou (bez lepku, bez laktózy, bez cukru) za primerané ceny, a to všetko pod jednou strechou.“ A ešte jeden tip – v potravinách Kraj je pultový predaj syrov, šunky, salámy, šalátov i mäsa – takže si môžeš kúpiť toľko, koľko naozaj spotrebuješ a vyhneš sa aj vákuovým plastovým obalom. Samozrejme, nezabudni vždy využiť aj EURO<26 zľavu.

dedoles.sk

Na počiatku Dedoles príbehu stojí Jaroslav Chrapko, ktorý sa rozhodol začať podnikať online a predávať oblečenie, ktoré bude rešpektovať prírodu aj ľudí. Dnes Dedoles prináša svojim zákaznikom farebné vecičky pre veselší deň, počínajúc ponožkami a legínami, cez spodnú bielizeň, papuče a rúška, až po novinku masky na spanie. V roku 2018 Dedoles spustil eko iniciatívu Dedoles sadí les, ktorou prispieva k ochrane a výsadbe lesov. Aj Ty sa k tomu môžeš pri nákupe pripojiť cez tzv. Dedoles drobné. Pri každom nákupe na Dedoles môžeš v poslednom kroku objednávky dobrovoľne zaokrúhliť jej hodnotu na najbližšie euro a všetky peniaze do posledného centa poputujú na projekty, ktoré podporujú výsadbu stromov, ochranu životného prostredia, sociálne slabších a  znevýhodnených ľudí. Vďaka Dedoles drobným zákazníci už prispeli na výsadbu takmer 80 000 stromov, podporili detský fond UNICEF v  boji s  detskou podvýživou či Svetovú zdravotnícku organizáciu WHO v  boji s  pandémiou COVID-19. Dedoles vyberá projekty, ktoré spĺňajú aspoň jeden z cieľov udržateľného rozvoja SDGsA ako inak, na dedoles.sk nakupuješ s EURO<26 zľavou. ?

Slovnaft BAjk

Nadmerné jazdenie taktiež neprispieva k životnému prostrediu. Spoj preto užitočné s užitočným :), a namiesto prejazdenia Bratislavy autom celé mesto „preBAjkuj.“ Ako bonus máš športovanie v príjemnom počasí čím taktiež prispievaš svojmu zdraviu a kopeš ušetreného času, keďže namiesto trčania v zápche si dobre zabicykluješ.

Preto sa zaregistruj tu cez registračný formulár a preBAjkuj Bratislavu! Na jednej stanici si požičaj, na druhej vráť. Brázdi mesto rýchlo, pohodlne a cenovo výhodne. Samozrejme na to nezabudni využiť zľavu s kartou EURO<26.

Ďalší partneri #euro26eko inciatívy už čoskoro.

EKO verzia karty EURO<26

Ak nemáš ešte kartu EURO<26, máš do 27 rokov a spĺňaš všetky podmienky nároku na kartu EURO<26, chceš si užívať študentské zľavy a zároveň chceš žiť udržateľne, máme pre Teba elegantné riešenie. ? Je ním ekologická verzia karty EURO<26, tzv. virtuálna karta EURO<26 v mobile. Pri tejto verzii preukazu Ti nevyrobíme „plastovú kartičku“, ale všetko potrebné Ti zašleme e-mailom a svoj preukaz si aktivuješ a následne budeš pri uplatňovaní zliav zobrazovať vo svojom mobile. Tým pádom budeš šetriť životné prostredie, a ešte aj svoju peňaženku, keďže nebudeš platiť poplatok za doručenie. ? Tak neváhaj a objednaj si svoju kartu EURO<26!

PRIHLÁSENIE SA DO EURO26»