fbpx

Moja cesta k EURO

Moja cesta k EURO<26 – píše Majka ?

 

Ahojte všetci. Volám sa Majka a som študentka – ale už nie nadlho. Tento rok sa nedeje len lockdown a všetky tie čudesné opatrenia – ale aj končím školu!

Musím sa priznať, že od septembra ma prenasledujú myšlienky týkajúce sa jednej veci. A od nového roka sa ešte miliónkrát znásobili. ČO BUDE PO ŠKOLE?

Ako si nájdem prácu? Kde si ju nájdem? Ako sa to vôbec robí? Jasné, brigády som mala, ale to je niečo iné. Ako s bývaním? Ako samú seba uživím? Ako sama poplatím účty?

Predstava, že pravidlá na ktoré som bola zvyknutá nie za posledných 5 rokov – ale celý svoj život doteraz sa chýlia ku koncu. Jasné, že sa teším, že starosti so školou odbudnú. Ale čoho sa bojím viac : ako spravím obhajoby a štátnice, alebo čo bude PO obhajobách a štátniciach? Myslím, že odpoveď je jasná.

Už žiadne prázdniny. Tak, to už je do plaču.

No dobre, späť do reality. Samozrejme, že mám na mysli tie vážne veci.

Hrozivé predstavy boli hlavne:

  1. Fakt, aké je ťažké si v dnešnej dobe nájsť robotu. Aj keď mám vysokú školu, aj keď si ju budem hľadať, ale vždy to bolo pre mladého absolventa ťažké a ako je to teraz? V pandemickej situácií ešte ťažšie!
  2. Prídem o status študenta a všetky výhody s tým spojené. Nezdanené brigády, lacnejšie vstupenky, lacnejšie cestovné… všetko z ničoho nič fuč?

Odrazu mi však pri pravidelnom scrollovaní na sociálnych sieťach padol zrak na jeden carousel – musím uznať, že bol naozaj vtipný a podarený! Opisoval príbeh s akousi zľavovou kartou, ktorá má rovnaké výhody ako ISIC karta, avšak môžeš ju využívať aj keď stratíš status študenta – karta

 EURO<26. Uau! Už aj klik.

A hneď som zistila, že lacnejšie cestovné mi zostane – pozri tu.

Nechcelo sa mi tomu veriť ale naozaj tomu tak bolo – musím uznať, že skvelý nápad, zľavy identické s ISIC kartou, jediný rozdiel bol v tom, že ju môžem mať aj keď už študentkou nie som. Dokonca aj keď už presiahnem študentský vek – 26 rokov.

Ďalšia vec, čo ma potešila – to naozaj je taká lacná? Len 10 Eur? Tak túto musím mať doma.

Objednala som si ju elektronicky – výborný nápad, je ekologický a je to úžasne praktické – a hneď som ju použila pri objednávke knižiek z Panta Rhei – mrkni tu, pri vyzdvihnutí mekáča – pozri tu a pri objednávke darčeku v Datarte pre priateľa – to bola najväčšia radosť! Pozri ju tu 😉 Hneď prišiel ten pekný pocit, že si tieto zľavy a výhody identické statusu študenta budem môcť ešte dlho užívať.

Páči sa mi aj myslenie karty EURO<26. To, že prestaneš byť študentom, neznamená, že si prestal byť mladý! Taktiež to neznamená, že si prestal obľubovať aktivity mladých ľudí – kiná, fitness, čítanie, lyžovanie, zábavné parky.

Najmä to lyžovanie! Bez neho si zimu predstaviť neviem. A na skipasoch som so študentskou zľavou vždy tak ušetrila, že som si to nevedela vynachváliť. Veď mrkni tu 😉

 

 

Tým pádom to priatelia znamená, že sme našli aspoň jednu cestičku, kde si nemusíme v novom živote zvykať na nové pravidlá. Dosť budeme mať čo robiť s novou prácou, bývaním a osamostatnením sa. A ja som si ju poistila už hneď teraz ?

Kartu nájdeš tu.

Ako ste na tom, už bývate samy, alebo sa toho len neviete dočkať a zároveň sa toho obávate?

Držím vám všetkým palce priatelia, a keď Vám bude v novom živote zo začiatku ťažko, vezmite si so mnou na večer fajn knižku, slúchadlá a užívajte si pokoj v novom bývaní – a tešte sa na prvú výplatu ?

PRIHLÁSENIE SA DO EURO26»